Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde 1 Kontrol MüdürüV, 1 işçi çavuşu, 1 Ziraat Mühendisi ve park bahçe işçisi, 6 şoför, 10 daimi işçi, 9 geçici işçi olmak üzere 28 kişi gece ve gündüz vardiyası olarak görev yapmaktayız.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde 7 adet çöp kamyonu, 1 adet Çevre Koruma Kontrol Duble Fiorina aracı  ve yol süpürme aracı bulunmaktadır.

Çarşı içi, mahalle arası ve hastane, okul olmak üzere kar temizliği mücadelesi yapılmış ve bahar ayının başlaması ile mahalle caddelerde bulunan zararlı otların ilaçlanması, görünümü kötü olan ağaçların budanması çalışmalarının yapılmıştır, yol süpürme aracı ile çarşı içi ve mahalle aralarında bulunan kilit parkeleri devamlı aralıklarla süpürülerek ilçemiz için gerekli temizlik yapılmaktadır.

Boğazlıyan ilçesinin daha  temiz ve hijyenik olması için ilçemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe yoluyla gelen 150 adet VE İç Anadolu Belediyeler Birliğinden gelen 14 adet yeni çöp konteynırlarının çarşı içi ve mahalle aralarında bulunan eski kırık konteynırları  ve görünümü paslı olan çöp varilleri toplanarak yeni çöp konteynırlarıyla değiştirilmesi yapılmış  cadde ve sokaklarda bulunan kaldırım üstlerine100 adet çöp kovası kaldırıma monte edilerek çöp bakımından çarşı içi rahatlamış olup güzel bir görünüm olmuştur.

İlçemizde bulunan mezarlık, park bahçe ve konutların çevre düzeni düzenli olarak temizliği yapılmıştır

.

İlçemiz sınırları içerisinde 4 gece 3 gündüz ve 1 traktör ile vardiyalı olarak çarşı içi, cadde ve mahalle araları olarak düzenli bir şekilde ilçemizin daha temiz ve hijyenik olabilmesi için aralıksız çalışmalarımızın devam etmektedir