İtfaiye Amirliği

 

PERSONEL DURUMU

İtfaiye amirliğinde halen 1itfaiye amiri, 1itfaiye amir yardımcısı, 4 şoför, 6 itfaiye eri ile 7/24 saat görev yapmaktadır.

3 sucu, 1 vidanjör,  3 kepçe operatörü, 1 Greyder ve Oparötör kaynakçı, ,  2 adet kilit parke tamir isçisi ve bunlara ilave 5 işkur işçisi itfaiye amirliği bünyesinde çalışmaktadır bunlardan 1 âdeti kadememizde araç bakım ve onarımında usta olarak çalışmaktadır.

4 itfaiye 1 adet kaza kurtarma aracı ile ilçemize bağlı köyler ve beldelere kaza ve yangına müdahale edilmektedir.

İtfaiye araçları ve personeli bu hassas konuda günün her saatinde her an hazır beklemektedir. Yangın tutanakları intizamla hazırlanıp gerekli mercilere ulaştırılmaktadır aynı zamanda vuku bulan kazalara trafik polisi ile beraber müdahale edilip yardımlar yapılmaktadır.

Yılın belirli zamanlarında haşere ile mücadele çalışması yapılarak ilaçlama yapılmaktadır. Ayrıca beldeler ve köylerimiz dâhil olmak üzere cenaze işleri amirliğimiz tarafından kurallara uygun bir şekilde ifa edilmektedir.

Hafta sonları ve resmi tatillerde meydana gelen bütün belediye hizmetleri itfaiye amirliğimizce yapılmaktadır. Belediyemiz alanlarında yol bakım onarım düzenli olarak yapılmaktadır.

Kanalizasyon bakımları ve onarımlarında meydana gelebilecek hafriyat çalışması açma ve kapama işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır.

Boğazlıyan Belediyesi bünyesinde bulunan araçların tamamının bakım ve onarımı İtfaiye Amirliğimiz kademesinde bulunan ustalarımız tarafından yapılabileceği ölçüde yapılmaktadır.

İlçemizde belediyemizin yapmış olduğu park ve bahçelere kamelya ve demir doğrama işleri birimimiz kaynak atölyesinde yapılmıştır.

Belediyemiz İlçemizin su şebeke değişme işlerinde oluşabilecek patlak ve yol çalışmalarında itfaiye özveri ile çalışmaktadır.

Belediyemiz tarafından oluşturulan Ağaçlandırma çalışması kapsamında şehir merkezimizde park bahçe ve ağaçların sulama işlemleri amirliğimiz tarafından yapılmaktadır.

Yaz sezonunda çarşı yıkama pazar ve çarşı günlük sulama işlemleri rutin şekilde yapılmaktadır.

 

Belediyemiz İtfaiye Amirliği her ay nöbet usulü ile her gün değişikli 3’er kişi nöbetçi bırakılmaktadır

İtfaiye amirliğinde görev yapan personelin özlük haklarında yasa ile belirlenen sınırlar dâhilinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bütün olanaklarımızı seferber ederek başta ülkemiz olmak üzere ilçemize hizmet vermek bizlerin asli görevimizdir.