BAŞKAN HAMDİ ERDAL’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bugün hepimizin hayatında çok önemli bir yere sahip olan, ailelerimizden sonra bizlerin yetiştirilmesinde en büyük payın sahibi öğretmenlerimizin günü.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” diyerek yücelttiği öğretmenlerimiz çok kutsal bir görevi ifa ediyor.

Öğretmenlerimiz bizlerin bireysel gelişimindeki katkılarının yanı sıra toplumsal gelişim sürecinde de çok önemli bir görevi üstleniyor. Toplumların kalkınmasına ve ilerlemesine hız kazandıran ve yeniliklerin özünü oluşturan her zaman öğretmenler olmuşlardır.

Bilinçli ve eğitimli bir nesil ülkenin en büyük hazinesidir. Ve bu nesli yetiştiren öğretmenlerimiz baş tacıdır. Bu vesile ile ebediyete göç etmiş, başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum”.
Hamdi ERDAL

Belediye Başkanı